Hakkımızda      Edebiyat Dergileri      Kültür & Sanat      Markalarımız      Fiyat Listesi      Kitap Kapağı Seç      İletişim     
elips.com.tr

   Nur Özkan Erbay Hakkında

Hâlen Daily Sabah Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini sürdürmekte olan Nur Özkan Erbay daha önceki görevlerinde sırasıyla 2013-2018 yılları arasında TRT World kanalının Ankara Büro Şefliği, TRT Türk kanalı Haber Müdürlüğü, TRT Türk Washington ve New York Büro Şefliği görevlerini yürüttü.

2011-2013 yılları arasında Sabah-A Haber yayın kuruluşlarının Washington muhabirliği görevinde bulunan Erbay, 2006-2009 yılları arasında T.C. Washington Büyükelçiliğinde araştırma asistan olarak görev yaptı. Gazeteciliğe 1998 yılında Dünya Gazetesi’nde Ekonomi Muhabiri olarak başlayan Erbay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezuniyetinin ardından, Georgetown Üniversitesinde Siyasal İletişim ve Uluslararası Gazetecilik alanında Yüksek Lisansını tamamladı ve Washington’da Johns Hopkins Üniversitesinde ABD Dış Politikası konusunda dersler aldı.

İkinci Yüksek Lisansını “Mesiyanik Hareketlerin Devlet ve Rejim Güvenliğine Tehdidi: Fetullahçı Terör Örgütü Örneği” başlıklı tez çalışması ile Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsünün Uluslararası Güvenlik bölümünde tamamlayan Erbay hâlen aynı bölümde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesinde, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde; Yeni Medya, Diplomasi Haberciliği, Medya ve Etik, Habercilik ve Haber Yazma Teknikleri dersleri veren Erbay’ın uluslararası ilişkiler, diplomasi, uluslararası güvenlik, sosyal medya, terör konularında, ulusal ve uluslararası görsel ve yazılı medyada İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış çok sayıda haber, röportaj, makale ve analizi bulunmaktadır.

Erbay’ın gerçekleştirdiği uluslararası alandaki özel röportajlar arasında Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, ABD Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Direktörü Zbigniew Brzezinski ve Brent Scowcroft, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, BM Filistin Özel Röportörü Richard Falk, BM Genel Sekreter Yardımcısı Valerie Amos, Nobel Barış Ödülü sahibi Tevekkül Karman yer almaktadır.

Nur Özkan Erbay Kitapları